Haberler

Üniversitemizde öğrenciler, öğretim üyeleri ve idari personel Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.
Tarih: 12.4.2018

 Üniversitemizde öğrenciler, öğretim üyeleri ve idari personel Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.

Kan bağışına destek vermek ve toplumda kan bağışı bilincini geliştirmek amacıyla Kızılay Gençlik Kulübü ile Türk Kızılay’ı Kayseri Şubesi önemli bir kampanyaya imza attı. Mühendislik Fakültesi önündeki otoparka mobil istasyon kuran Türk Kızılay’ı büyük ilgiyle karşılaştı. Stantlarda kayıtlarını yaptıran öğrenci, akademisyen ve idari personel Kızılay TIR’ına geçerek kan bağışında bulundu. Kampüste 09.00- 17.30 saatleri arasında biri doktor toplam 5 personelle çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay’ı tam 60 ünite kan topladı.

Hem öğrencilerin toplumsal duyarlılığını arttırmak hem de topluma katkı sunmak amacıyla Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü öğrencilerimizin kurduğu  Kızılay Gençlik Kulübü tarafından anlamlı bir kampanya düzenlendiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Güney, Üniversitenin sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan kan bağışı kampanyasının belli periyotlarla tekrarlanacağını söyledi.

 

Kan bağışı kampanyası kapsamında ayrıca Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde “Yardımın Kurumsal Adresi” konulu bir de konferans düzenlendi. Kızılay Kayseri Şubesi’nde görevli Dr. Behlül Budak’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta kök hücre bağışı konusunda bilgiler verildi.

 

 

 

Haber Arsiv


Yukarı